Genel Merkez

Solidaires Sendikal Birliğin açıklaması

Solidaires-Magenta

Dayanışma ve direniş

Dün akşam Paris ve Saint Denis’yi sarsan saldırılar karşısında Solidaires Sendikal Birlik derin üzüntüsünü ifade ederken hayatını kaybedenlerin yakınlarının acılarını paylaşıyor.

Saldırı esnasında müdahale eden herkesin, memurların, kamu hizmet emekçilerinin, sivil koruma servisi üyelerinin cesaret ve yardımlarını selamlıyor.

Sendikal hareket bir demokrasi aleti ve eşit, sosyal adaletin ve barışın egemen olduğu bir toplum için ortak mücadele aygıtıdır. Her türlü faşizme karşı ve sosyal bir dönüşüm için yürüttüğümüz mücadele böyle iğrenç bir saldırıdan sonra daha da anlam kazanıyor.

Solidaires Sendikal Birliği hayatını kaybeden ve yaralananlara yönelik dayanışma içinde olacaktır. Gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecek ve tüm sosyal hareketlerle birlikte terör tuzağına düşmemeye direnecektir, ama Ocak ayından bu yana ulusal ve uluslararası bir ortamda özgürlüklerin kısıtlanmaması için kararlılıkla duracaktır.

Toplumun bir kısmının köken ya da dininden dolayı her türlü dışlanmasını ret ediyoruz ve iş yerlerinde, kamu hizmetlerinde ve genel olarak da toplumda bunlara karşı mücadelemize devam edeceğiz.

Barış ve sosyal adalet için gerçek çözümler her zamankinden daha gerekli.

Paris, 14 Kasım 2015

Bir yanıt yazın