Genel Merkez

HER YERDE 1 MAYIS COŞKUSU

50585
1 Mayıs için on binlerce işçi ve emekçi İstanbul Bakırköy halk pazarında bir araya geldi. İşçiler, kıdem tazminatının fona devri, özel istihdam bürolarının yaygınlaştırılmasına, kiralık işçiliğe, taşeronlaştırmaya, güvencesizliğe, düşük ücrete, savaşa karşı, insanca çalışma ve insanca yaşama talebini yükseltti.
İşçi ve emekçiler Bakırköy halk pazarında düzenlenen kutlama için İncirli E-5 yolu ve Marmara Forum önü olmak üzere iki kolda toplanıldı. Marmara Forum önünden KESK ve bağlı sendikalar, Çanakkale’ye çağrı yapan Türk-İş’in kararına karşı İstanbul’da kutlamaya katılan TÜMTİS, DERİTEKS, Belediye-İş, TGS ve bazı siyasi partiler yürürken,DİSK, TMMOB ve bazı siyasi partiler de incirliden yürüdü.
Yaklaşık 50 bin emekçinin katıldığı İstanbul 1 Mayısında Kıdem Tazminatı ve Kiralık İşçiliğin yanı sıra Barış talebi öne çıktı. Sendikamız da Serapool işçileriyle birlikte Kiralık işçiliğe hayır pankartı ile alandaki yerini aldı.
İzmir 1 Mayısına ise Dostcam işçileri damgasını vurdu. Kortejin önünde alana giren üyelerimizden Süleyman Issi kürsüden yaptığı konuşmada dayanışmanın önemine vurgu yaptı ve tüm İzmirlileri direnişlerine daha çok destek olmaya çağırdı.

Bir yanıt yazın