Genel Merkez

ARTIK YETER..

Yine bir bombalı saldırı, yine ölüm, yine korku, yine terör.. yine acılı ailelere başsağlığı yaralılara acil şifalar diliyor, yine kandan beslenenleri lanetliyoruz. Artık yeter.

Son 1.5 yılda ülkemizin çeşitli yerlerinde, 20’ nin üzerinde bombalı saldırı gerçekleştirildi. Yüzlerce insanımız canından oldu, binlerce insanımız sakatlandı. Toplum korku içinde yaşamaya, farklı kesimler birbirine şüpheyle bakmaya alıştırıldı. Halkımız barış dedikçe, kardeşlik dedikçe, huzur dedikçe, kandan beslenen çevreler yaşamımızı dinamitlemeye devam ediyor. Şiddet şiddeti doğuruyor da bu işten kimler kazançlı çıkıyor. 

Bu yaşananların sorumlusu, muhatabı ülkeyi yöneten siyasi iradedir. Yürütülen yanlış politikalardır. Dışarıda ve içeride savaş politikalarını hayata geçiren, tekelci sermayenin çıkarları uğruna komşu ülkelere asker gönderen, emekçi halkların karşılıklı düşmanlaşmasından başka bir sonuç vermeyen bu politikalar ülkemizi uçurumun kenarına sürüklemiştir. Bu kadar acı yaşanırken istihbarat teşkilatları ne iş yapmaktadır. Ülkeyi yönetenler hesap vermeli ve bu gidişe dur demelidir. Taziye mesajlarıyla ve intikam çağrılarıyla nereye kadar gidilecektir.

Hükümet, çözüm üretmek, barışı ve huzuru tesis etmekle yükümlüdür. Artık yeter.

Bir yanıt yazın