Genel Merkez

15-16 Haziran Direnişi Kararlılığıyla Mücadeleye Devam

15-16 Haziran Direnişi Kararlılığıyla Mücadeleye Devam

Pendik’te havuz kaplama malzemeleri üreten SeraPool fabrikasında bir işçinin işten atılması ile başlayan iş bırakma eylemi 5. günün de devam ediyor.
Disk Cam Keramik İş Sendikasında örgütlenen işçiler sendikalı olarak iş başı yapana kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtiler. 15-16 Haziran direnişinin 45. yıl dönümü ve kendi direnişlerini Kurtköy sanayideki diğer fabrikalarında desteklemeleri için bu gün sabah erken saatlerinde Serapool fabrikasının Kurtköy’deki deposu önünde toplanan işçiler Kurtköy sanayi yolundan fabrikaya kadar yürüyüş gerçekleştirdiler.
İş ekmek özgürlük, Serapool’e sendika girecek,insanca çalışmak istiyoruz sloganları atan işçiler patronun sendika karşıtı tutumunu protesto ettiler. Kurtköy sanayi bölgesinde çalışan işçilerde eyleme büyük ilgi gösterdiler
Fabrikaya kapanan kadın işçiler çalışma koşularını ve patronun tehditlerini anlatılar.
İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan havuz kaplama malzemeleri üreten SeraPool fabrikasında çoğunluğu kadın işçilerin çalıştığı fayans fabrikasında 2-3 tonluk malzemeleri çeken kadın işçiler erkek işçilerle aynı işi yapmalarına rağmen düşük ücretler alıyorlar tuvalete gitmek su içmek hasta olmak izin almanın yasak olduğu fabrikada kadın işçiler isyan etti.
Disk Cam Keramik İş Sendikasında örgütlenen işçiler çalışma koşuları değişmeden iş başı yapmayacaklarını bu gün yapılan basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdular. 200 işçini 3 vardiya sistemiyle çalışan işçiler dün 4 vardiyasının iş bırakmasının ardından diğer 2 vardiyada kendilerini fabrikaya kapatarak patronun taleplerini kabul etmesini bekliyorlar.

CAM KERAMİK-İŞ SENDİKASI
Genel Merkezi